Переклад документів для вступу до вишів Польщі – особливості процесу

Замовити терміновий переклад польської мови

Польща – країна, яка приваблює українців своєю гостинністю, готовністю допомогти у будь-якій ситуації. Це розвинена держава, де завжди багато робочих місць, безліч хороших університетів, в яких мріють навчатися діти з України. Якщо ваша дитина зібралася до польського навчального закладу, вам знадобиться переклад документів для вступу до вузів Польщі.

Без чого не обійтися

Щоб вступити до університету зазначеної країни, знадобиться зібрати список документів. Кожен виш висуває свої правила, але є й стандартні. Найважливіший – звичайно ж, шкільний атестат. Замість нього можна пред'явити диплом про освіту, до якого має йти виписка оцінок та вивчених предметів. Доведеться зробити копію другого зазначеного документа та зробити засвідчення у вищому навчальному закладі Польщі обидва варіанти – український та перекладений. Далі виконується переклад з українською на польську мову й треба засвідчити документ у нотаріуса.
Причому поспішати із перекладом документа небажано. Слід конкретно дізнатися, чи вимагає вищий навчальний заклад апостилювання чи будь-яку легалізацію документа. Якщо так – це необхідно здійснити ще до перекладу, оскільки печатка теж надсилається на переклад.

Перекладати треба й інші папери:

Мотиваційний лист – дуже важливий для вступу. Надає можливість виділитися серед інших кандидатів, розкрити свої переваги. Скласти такий лист непросто навіть українською мовою, не кажучи вже про польську; слід переконатися у правильності перекладу польською, збереженні інформації та загальному сенсі повідомлення.

Анкета – польські виші складають форму та надсилають її майбутнім студентам. Однак потрібно грамотно її заповнити, а потім і перекласти, дотримуючись всіх правил і вимог, зберігаючи заданий обсяг та викладаючи достовірні відомості.

Сертифікат про знання мови – щоб пройти навчання, доведеться довести, що ви знаєте польську та володієте нєю достатньою мірою, щоб навчатися. ВНЗ та конкретна спеціальність можуть зобов'язати скласти тест на знання деяких предметів.

Якщо ви розглядаєте вступ за особливою стипендіальною програмою або прагнете отримати грант, знадобиться надати рекомендаційний лист.

Можливо, необхідний і якийсь інший документ – варто уважно вивчити сайт університету, ознайомитися з вимогами до абітурієнтів, які приїзжають з України. Іноді вуз Польщі надсилає форми та бланки за заявкою.

Важливість правильного перекладу документів для вступу до вузів Польщі

Процес вступу до польських навчальних закладів відрізняється від звичного для українців. Надзвичайно високі вимоги висуваються до іноземців. Саме тому важливо справити гарне перше враження на співбесіді, сподобатися комісії. Якщо ваші папери будуть у порядку, можна вважати справу наполовину успішною.

Займатися перекладом ваших документів має досвідчений фахівець із високим рівнем лінгвістичних знань, який ідеально володіє українською та польською або будь-якою іноземною мовою. В ідеалі він повинен розумітися на специфіці роботи з освітніми закладами різних країн. Перекладач не припуститься помилок і неточностей, що дозволить уникнути проблем при вступі до бажаного місця навчання.

Варто обирати для перекладу лише надійне бюро, де працюють фахівці, які знають українську, англійську, польську та інші мови досконало.
Відповідно до правил, іноді має бути виконано саме присяжний переклад. Важливо не плутати із нотаріальним – це різне.

Особливості:

- нотаріальний переклад потрібний, якщо треба надати офіційний статус перекладу в Україні;
- країнами ЄС передбачено процедуру присяжного перекладу;
Присяжного перекладача у Польщі наділяють повноваженнями нотаріуса, який несе повну відповідальність за виконану роботу.

Щоб не витрачати зайвих грошей, краще все заздалегідь з`ясовувати у майбутньому виші.
Замовити переклад
Виберіть вид послуги, додайте свої побажання та наш менеджер зв'яжеться з вами для уточнення деталей
Ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь
з політикою конфіденційності
Готель "Інтурист",
4 поверх, офіс 411а
проспект Соборний, 135
Запоріжжя