Найсвіжіші новини

Легальна робота в Польщі

Польща
Якщо ви є громадянином України і легально в’їхали в Польщу з 24 лютого 2022 року, ви можете працювати в нашій країні. Вам не потрібно отримувати дозвіл на роботу для іноземця. Усі формальності, пов’язані з вашим легальним працевлаштуванням, несе роботодавець.

Хто може легально працювати в Польщі?

Ви можете працювати в Польщі, якщо:
  • ви є громадянином України і через загрозу війни легально в’їхали на територію Польщі з 24 лютого 2022 року,
  • ви є громадянином України, який проживає на території Польщі легально - на підставі візи, посвідки на проживання, єдиного дозволу.
Важливо! При виконанні однієї з умов не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування для іноземця або вносити до реєстру заяву про доручення роботи іноземцю.
Легальна робота в Польщі - формальності
Ваш роботодавець задбає про всі формальності. Протягом 14 днів з дня початку роботи він зобов’язаний повідомити повітовий центр зайнятості – відповідно до місцезнаходження головного офісу або за місцем проживання роботодавця.
Ваш роботодавець надасть інформацію про вас в електронному вигляді на порталі www.praca.gov.pl.

Де шукати роботи?

Ви можете самостійно користуватися даними Центральної Бази Пропозицій Праці, не відвідуючи бюро зайнятості, за допомогою комп’ютера, телефону чи інших мобільних пристроїв з доступом до Інтернету (http://oferty.praca.gov.pl). Пошук пропозицій роботи також можливий за допомогою спеціального мобільного додатку ePraca (Android та iOS). Щодня в базі даних доступно близько 70 тис. робочих вакансії.
Ви також можете скористатися безкоштовною допомогою від повітового бюро зайнятості (340 одиниць) або воєводського(обласного) бюро зайнятості (16 одиниць), що включає підтримку в пошуку роботи, насамперед через посередництво та через консультування з питань кар’єри.
В бюро зайнятості консультант клієнта, після ознайомлення з вашими кваліфікаціями, здійснить пошук у Центральній Базі Пропозицій праці та надасть інформацію про пропозиції праці, які вам відповідатимуть (контактні дані роботодавця).
Ви можете зв’язатися з найближчим бюро зайнятості по телефону або звернутися до нього особисто. Радник клієнта поговорить з вами, щоб визначити вашу ситуацію та потреби.
Ви також можете отримати допомогу в Інформаційно-консультаційному центрі служби зайнятості «Зелена лінія».
Це сучасне онлайн-бюро зайнятості, відкрите для всіх, у будь-який час. Це інтернет-портал і телефон довіри, на якому можна отримати всю необхідну інформацію про допомогу, яку надають 16 воєводських, 340 повітових бюро зайнятості та Добровільного Трудового Корпусу(Hufciec Pracy). Головна сторінка пропонує систему пошуку роботи, а також інформацію, поради та відео про те, як шукати роботу.
Зелена лінія включає широкий спектр каналів зв'язку: телефон, електронна пошта, через соціальні мережі та у формі чату з консультантом. Телефон довіри: 19524
Портал «Зелена лінія» доступний за адресою: www.zielonalinia.gov.pl.
Ви також можете розраховувати на отримання інформації про те, як самостійно шукати роботу через загальнодоступні безкоштовні веб-сайти з пропозиціями роботи (наприклад, Pracuj.pl, Jobs.pl тощо).

Посилання на джерело https://www.gov.pl