Краківський політехнічний університет має намір започаткувати з нового навчального року 2022/2023 безкоштовні інженерні студії українською мовою для кандидатів української національності та людей інших національностей, які тікають від війни, які розмовляють цією мовою.
Вони отримуватимуть освіту за напрямками «Будівництво» та «Транспорт» на факультеті будівництва (WIL) PK. "Зруйнована війною країна потребуватиме багато професіоналів, які очолить її відбудову. Ми хочемо допомогти у підготовці таких кадрів" - заявляє проф. Анджей Шарата, декан будівельного факультету (WIL) PK.
Навчання матиме унікальну формулу, безпрецедентну в польській системі вищої освіти. У його підготовці та проведенні беруть участь м. ін Українські університетські викладачі Політехніки, які вже навчаються в CUT Ukrainians та компанії-партнери WIL CUT.
"Ми пропонуємо навчання на стратегічних для України «Будівництві» та «Транспорті» в екстраординарній формі, тому що обставини виняткові: у першому семестрі заняття будуть повністю українською мовою, у другому – українською та польською. Проводитися польською мовою, з елементами занять українською, якщо необхідно" - пояснює проф. Анджей Шарата.
"Ми усвідомлюємо в університеті, що перед нами багато формальних викликів, але ми сподіваємося, що системні рішення, які польське Міністерство Освіта і наука вже працюють над тим, щоб заохочувати польські університети приймати українців" - каже професор Шарата.
Пропозиція Краківського технологічного університету покликана допомогти кандидатам, зокрема, з України у подоланні мовного бар'єру та адаптації до навчання в Польщі. У звичайних умовах іноземці, які не знають польської мови, але хочуть нею навчатися, готуються до навчання в Польщі на річних підготовчих курсах.
Він бігає таким Міжнародний центр освіти Краківського технологічного університету. Тепер треба діяти швидше, звідси ідея вчитися українською. – Студенти з України вивчали б і інженерні предмети, і польську мову. Справа в тому, що мовний бар'єр не повинен бути перешкодою для початку навчання в Польщі і не відкладати цей ключовий момент, тобто початок суто інженерної освіти, – пояснює декан Шарата.
Адаптуватись до навчання в Польщі допомогли б академічні викладачі Краківського технологічного університету з України, які вже активно долучилися до підготовки навчання українською мовою. Вони проводитимуть заняття та доглядатимуть за групою українських студентів. Програма навчання за спеціальністю «Будівництво» українською мовою охоплюватиме ту ж предметну область, що й програма політехнічного навчання польською мовою, яка щойно отримала сертифікат про освіту та працюватиме в різних умовах. адаптовані до потреб спеціалістів, які оцінюватимуть стан будівель після воєнних руйнувань та розроблятимуть для них технічні рішення.
Подібний підхід буде застосований і в галузі «Транспорт».- Учні з України також зможуть скористатися пакетом додаткових занять – корекційними заняттями з математики та хімії або присвяченими українським стандартам будівництва. завершать навчання з європейським дипломом інженера та з компетенціями та знаннями також для потреб України, - пояснює д-р Віталій Наумов, професор Краківського технологічного університету з факультету будівництва.
Нові студенти зможуть розраховувати на підтримку адміністративного персоналу університету, студентського самоврядування та старших колег, які вже навчаються в CUT і заявляють про допомогу в адаптації.
Зараз Краківський політехнічний університет працює над підготовкою освітньої пропозиції для людей, які втікають з України, також за іншими напрямами навчання. Кількість людей, яких PK зможе прийняти з жовтня цього року, залежатиме від можливостей університету, але також, зокрема, із системних рішень, прийнятих урядом Польщі та Міністерством освіти і науки. Пропозиція, адресована кандидатам з України, доповнить пропозицію для польських кандидатів, для яких очікувана кількість місць у новому навчальному році буде аналогічною минулорічному набору.
Ми надаватимемо більше деталей на регулярній основі.
Джерело:
https://www.pk.edu.pl